Hakkımızda

Şirketimiz, gıda toptancısı olarak 1993 yılında ticari hayatına başladı.

Bundan birkaç sene sonra İstanbul yolu üzerindeki bir atölyede günlük 3 tonluk kapasiteyle küp şeker üretimine başlayan Mert Gıda Sanayi, ilerleyen yıllarda yaptığı yatırımlarla makine parkını güçlendirirken, bir yandan da firma unvanının baş harflerinden esinlenerek tescillediği MGS Küp Şeker markası ile pazardaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Bugün ise, yaklaşık 4000 m2 kapalı alanda, tam otomasyonlu 15'e yakın üretim hattında günlük 100 ton küp şeker, 110 ton paket toz şeker, 10 ton sargılı küp şeker üretim kapasitesine ulaşan MGS Şeker, Türkiye'nin şeker ihtiyacını karşılayan önemli bir marka.

Firma olarak üretim personelinden üst kademe yöneticisine kadar hep birlikte benimsediğimiz ortak bir anlayış var: "Kusursuz kalite, tam memnuniyet."

Yıllardan beri vücuda getirdiğimiz her bir küp şeker tanesinin içinde saklı olan bu anlayışın meyveleri: giderek artan ciro ve her geçen gün bizleri çay, kahve keyiflerine ortak eden daha fazla insan...

Piyasada bunca küp şeker markası varken neden MGS Küp Şeker'i tercih etmeliyim?

Kullanılacak toz şekerin seçiminden işlenmesine, sonra da ambalajlanmasına kadar geçen sürede uyguladığımız kalite anlayışı ve gösterdiğimiz özen en büyük sebep. Fabrikamızda kullandığımız toz şeker Türkiye'nin en beyaz, en kaliteli kristal toz şekerini üreten fabrikalardan satın alınır. Bir başka deyişle; hammaddemiz 100% Türk şekeri, 100% pancar şekeridir.

Üretim esnasında da sürekli yapılan kalite ve gramaj testleriyle şekerin sürekli aynı kalitede ve gramajda olması sağlanır. Bir yandan da gıda mühendisimiz, tesisimizin hijyenini, ürünlerimizin sıhhatliliğini temin eder. Ürünlerimiz, tüm üretim hatalarına karşı koşulsuz garantimiz altındadır.

MGS Küp Şeker'in satış hizmeti ve satış sonrası desteği de müşterilerimiz için önemli unsurlardır. İç Anadolu'daki yaygın satış ağımızın yanında, Türkiye'nin herhangi bir yerinden gelen tek bir kolilik talep dahi geri çevrilmez.